Návrh bytu v Starom Meste

Pri návrhu interiéru sme zohľadňovali potreby klientky. V prvom rade to bol dopyt po veľkom množstve úložných priestorov ktoré ale byt opticky nezmenšia. Ako tradične sme zvolili prírodné materiály a hlavne zrkadlový efekt ktorý pomohol vzdušnosť v priestore zachovať na primeranej úrovni.
Počas rekonštrukcie sme dizajnový návrh menili nakoľko sa nám odhalili v strope nádherné pôvodné klembové nosníky ktoré sme sa po odsúhlasení a miernom navýšení rozpočtu rozhodli zachovať. Priestor tým získal jednoznačne dušu a jeho nové stvárnenie vystihuje termín staromeštiansky byt. Vďaka premyslenej svetelnej elektroinštalácii bude v byte možné meniť atmosféru stlačením tlačidla na ovládači LED svietidiel. Majiteľka si tak môže byt prispôsobovať vlastnému vkusu a nálade.
Pôvodná koncepcia vychádzala z dvojizbového riešenia a prechodných izieb. Zmenou uloženia kuchyne sme však získali veľkorysý openspace prepojený s obývacou časťou a samostatne nepriechodnú izbu plnú úložneho priestoru.
Kde nám to pôvodný materiál umožnil zachovali sme pôvodnú tehlovú štruktúru ako kontrast k uhladenosti novo vysadrovaných stien.

Category
Byt