FCBStudios predstavuje dizajn pre hotel Manchester Piccadilly

interiérový dizajn košice

FCBStudios predstavuje dizajn pre hotel Manchester Piccadilly

Nový hotel Piccadilly vo Veľkej Británii od FCBStudios získal územné schválenie mestskou radou v Manchestri. Hotel je navrhnutý pre pestanskú značku Cristiano Ronaldo CR7 a je umiestnený na rohu ulice Piccadilly a Newton Street so salónikom a strešnou terasou. V rámci tejto schémy sa opakovane používa chránená budova II. stupňa s 11-poschodovou novostavbou na označenie brány do severnej štvrte a centra mesta.

Návrh dizajnu

Nový hotel bude mať viac ako 150 izieb a bude v ňom prebiehať rekonštrukcia budovy Piccadilly označenej stupňom II. 69-75, bývalej administratívnej a skladovej budovy z 19. storočia známej ako budova Halls. V rámci projektu bude tiež zrekonštruovaná krčma Piccadilly, ktorá sa nachádza na prízemí pamiatkovo chránenej budovy. Ako tím vysvetľuje, lokalita sa nachádza v chránenej oblasti Stevenson Square pri vstupnom bode do severnej štvrte Manchestru. Cieľom tohto návrhu je opätovné zapojenie tohto kúta do dizajnu, ktorý odkazuje na jedinečný charakter chránenej oblasti prostredníctvom materiálovosti, farby a proporcií fasády.


Simon Doody, partner, FCBStudios uviedol: „Rohový areál je už dávno oneskorený pre prestavbu a má prominentné postavenie, ktoré si vyžaduje silnú architektonickú prítomnosť. Klenuté klenby obklopujúce budovu ponúkajú čestné vyjadrenie opakujúcej sa povahy hotela, čo vedie k kontextovému a elegantnému dizajnu fasády. To udáva tón pre 4 hviezdičkový hotel a transformáciu oblasti Piccadilly.“ Program bol jednomyseľne schválený plánovacím výborom mestskej rady v Manchestri.

Zdroj: https://www.archdaily.com