Pražský klub Moon má interiérový dizajn vytvorený kolaboráciou ateliérov Formafatal + Machar & Teichman

Pražský klub Moon má interiérový dizajn vytvorený kolaboráciou ateliérov Formafatal + Machar & Teichman

Kreatívne spojenie ateliérov Formafatal a Machar & Teichman dostalo príležitosť navrhnúť tajomný klub Moon, ktorý sa nachádza v rušnej pražskej mestskej časti Dlouhá ulica. Novootvorený klub prináša úplne nový a originálny pohľad na interiérový dizajn v tejto mestskej časti. Víziou klientov bolo vytvoriť interiér s detailmi, ktoré by boli na výrazne vyššej úrovni v porovnaní s ostatnými podnikmi na rovnakej vlne.

Priestor klubu, ktorý v minulosti slúžil ako banková správa, spája centrálnu halu so sklenenou strešnou krytinou. Prvok vnútorného dvora bol jednou z výziev priestorového riešenia, ako aj technickej stránky akustiky, ktorej sa venovala veľká pozornosť. Do koncepcie interiéru sú zakomponované akustické opatrenia, ako napríklad zdvojené zasklenie strechy, akustické konštrukcie nárazníkových stien a špeciálne omietky.

Boli vytvorené rôzne zóny, aby sa prekrývalo pôvodné stavebné usporiadanie s potrebami klubovej prevádzky. Útulné priestory na sedenie s pohodlným obývacím nábytkom a miernou intenzitou svetla sú umiestnené pod oblúkovým stropom pozdĺž centrálnej haly, zatiaľ čo tanečný parket je umiestnený oproti nej. Človek tak má prehľad o dianí okolo centrálneho baru z galérie na nádvorí, môže sa presunúť do jedného zo salónikov alebo si vychutnať atmosféru v alchymistickom bare na druhom poschodí.

Názov klubu je spojený s hlavným motívom – the Moon. Hlavnými témami sú tajomnosť noci a alchymistická mystika. Steny klubu s rozlohou 740 m² sú pokryté maľbou patiny, ktorá je spoločným odkazom na všetky priestory, ktoré sa líšia atmosférou a detailmi. Materiály použité pre interiérové prvky sa tiež líšia v miestnostiach – patinované plechy, tmavo spálené drevo, staré morené zrkadlá, maľby ornamentov na stenách a zamatový čalúnený nábytok v niekoľkých elegantných farbách.

Veľmi dôležitá je svetelná atmosféra s rôznou intenzitou, skryté zdroje svetla a dizajnové svetlá a prvky. Centrálny hlavný bar je dominantnou jednotkou a nad dvorom pláva mesačná silueta. Tri veľké okrúhle závesné svetlá a skupiny kovových príveskov nad ním vytvárajú odraz na sklenenom strope. Tento efekt vyvoláva hviezdnu noc a vytvára hlboký a magický pocit. Hlavná tyč je pokrytá zlatistým vlnitým kovovým obkladom. DJ má výhľad na klub zo zadnej strany baru – zaoblená stena vyrobená z horeného dreva. Klub má príjemný výhľad z ulice – pri pohľade cez vstupnú chodbu môžete priamo vidieť na centrálny dvor s barom. Prvý menší bar umiestnený vo vstupnom priestore víta hostí. Podlaha je vyrobená z drevených kociek ako pripomienka historickej funkcie chodby.

Zdroj: https://www.archdaily.com