Interiérový dizajn, ktorý ovládne toto desaťročie. Košice, pripravte sa!

Interiérový dizajn, ktorý ovládne toto desaťročie. Košice, pripravte sa!

Interiér sa stáva centrom záujmu v roku 2020, keďže viac ľudí trávi čas práve doma. Architekti a dizajnéri si čoraz viac uvedomujú vlastnú zodpovednosť v zlepšovaní pohodlia ich klientov práve hľadaním tých najlepších riešení pre projekty interiérového dizajnu. Pripravili sme si preto pre vás niekoľko dizajnových riešení interiéru, ktoré priam predbiehajú súčasné trendy.

  1. Biofilný dizajn

Izbové rastliny sa stali úplne novou súčasťou interiérových dizajnových projektov. V minulom roku sa tento nový koncept stal priam samozrejmosťou: biofilný dizajn. Cieľom je zahrnúť prírodu do architektúry, čo má pozitívne účinky na kvalitu nášho zdravia, psyché, ale i celkového ekosystému.

  1. (Nie len) podlaha Terrazzo

Táto ikonická mramorová podlaha využívaná už v benátskych domoch pred vyše 500 rokmi, mala svoj návrat v 70. rokoch. Teraz sa vracia opäť. Terrazzo je zmesou triesok mramoru, kremeňa, žuly a skla s menšou hustotou a výraznejším grafickým vzhľadom. Tento materiál je takým trendom, že ho nájdete aj na pohároch, tanieroch, tapetách, látkach, či dokonca tkaný do kobercov. 

  1. Miniatúrne študovne

Flexibilita v domácnosti je momentálne dôležitejšia ako kedykoľvek predtým, odkedy je takmer nevyhnutné pracovať z domu. V tomto kontexte sa pracovne či študovne stávajú čoraz menej formálne a dokážu koexistovať s ostatnými obývanými časťami domácnosti. Práve to bolo podnetom pre tvorbu malých študovní či pracovní, integrovaných do väčších celkov, ako napríklad ukryté v šatníkoch či pridané ku knižniciam.

  1. “Nafúknutý” dizajn

Stoličky, kávové stolíky, gauče alebo dokonca lampy sú tvorené s objemnými krivkami, čo nás vracia späť do detstva ich mladým, zábavným a moderným vzhľadom. Neotenický dizajn plný oblých rohov a tubulárnych tvarov sa stal vo svete dizajnu novým konceptom, ktorý je bezpochýb vkusným trendom.

  1. Nábytok z prírodných vlákien

Využitie prírodných vlákien, ako napríklad ratanu, sa stáva veľmi populárnym v interiérovom dizajne. Ide o tradičný materiál, ktorý sa teraz využíva v stoličkách, kobercoch, či dokonca svietidlách a kombinuje sa s modernejšími dizajnovými prvkami. 

Zdroj: https://www.archdaily.com/

Interiérový dizajnér, Košice